Všichni známe popularitu saun, ale věděli jste, že se používaly tisíce let k hubnutí? Ano! Použití sauny pro hubnutí je jednou z jejích významných výhod. Podle výzkumu můžete porovnat jedno saunování s tréninkem moderní intenzity, což znamená, že můžete zhubnout, aniž byste se pohnuli o centimetr.

Tento článek vám přináší všechny informace, které potřebujete vědět o používání sauny při hubnutí. Posunout dolů!

Co je to sauna?

Místnost typicky vytápěná mezi 70 až 100 stupni Celsia nebo 158 až 212 stupni Fahrenheita se nazývá sauna (Sow-Nah). Tato místnost pomáhá zvýšit teplotu vaší pokožky na zhruba 40 stupňů Celsia, což způsobuje silné pocení. Navíc ve snaze vašeho těla udržet se v pohodě se vám zrychlí tep. Celý tento proces je způsob, jak můžete využít saunu pro hubnutí.

Druhy saun:

Než budete chtít používat saunu pro hubnutí, je lepší vědět více o různých typech saun dostupných na trhu. Oni jsou:

1. Parní lázně – Jak název napovídá, parní lázně jsou vlhké a zapařené. Jsou také známé jako turecké lázně.

2. Infračervená – Přestože princip působení je stejný, infrasauna není klasická sauna. V těchto saunách je vaše tělo zahříváno, aby produkovalo pot pomocí lehkých vln.

3. Spalování dřeva – Saunové skály se vyhřívají zapálením dřeva, odtud název. V tomto typu sauny, což je typická tradiční finská sauna, je pokojová teplota vysoká a vlhká.

4. Elektrická sauna – Jak název napovídá, tato místnost využívá elektřinu místo dřeva.

Výhody sauny pro hubnutí:

Ano! Sauna je dobrou volbou pro hubnutí a nabízí také několik dalších zdravotních výhod. Zde je seznam některých výhod sauny pro hubnutí:

1. Působí jako detoxikační prostředek:

Vstup do sauny vám pomůže rychle se zbavit toxinů ve vašem těle tím, že se budete více potit. To je vynikající volba pro lidi, kteří zůstávají uvnitř v klimatizovaném vzduchu nebo pro lidi, kteří pravidelně necvičí.

Těžké kovy absorbované prostřednictvím potravin, které jíme, jako je nikl, rtuť, zinek a měď, se v sauně vyplaví pocením. Tento proces vám pomůže efektivně spalovat tuky.

2. Pomáhá vám zhubnout:

Pět kilo naší celkové hmotnosti tvoří hmotnost vody. Když budete dodržovat omezenou dietu se smíšeným cvičením, hubnutí vody trvá asi sedm dní. Ale sauna na druhou stranu pomůže vyvolat silné pocení, které pomůže vypudit přebytečnou vodu, což povede k tomu, že za den nebo dva shodíte pár kilo.

3. Pomáhá snižovat stres:

Stres se stal nedílnou součástí všech našich životů a všichni potřebujeme něco, co stres zmírní, a jednou z těchto možností je sauna. Víme, že stres hraje hlavní roli ve vašem řízení váhy. Pomáhá snižovat hladinu kortizolu v těle, snižuje hladinu stresu.

Při koupeli v sauně hladina kortizolu klesá, snižuje hladinu škodlivého volného kyslíku a snižuje zánět, což vám pomáhá relaxovat.

4. Pomáhá zvýšit rychlost metabolismu:

Sauna pomáhá zlepšit rychlost metabolismu tím, že snižuje stres, záněty a toxiny z vašeho těla. V sauně můžete zhubnout, protože váš metabolismus se po několika hodinách zrychlí.

Vedlejší účinky sauny:

Přestože sauna pomáhá zhubnout, jsou se saunováním spojeny některé vedlejší účinky. Oni jsou:

  • Lidé s kardiovaskulárními chorobami mohou být saunováním negativně ovlivněni. Pokud tedy máte některý z těchto zdravotních stavů, poraďte se s lékařem.
  • Ujistěte se, že okamžitě nepřecházíte mezi horkou saunou a chladným bazénem, ​​protože tento proces může zvýšit krevní tlak.
  • Sauny také nemusí být vhodné pro lidi s nízkým krevním tlakem.
  • Lidé, kteří nedávno prodělali infarkt, by se měli vyhýbat návštěvě sauny.
  • U některých lidí může způsobit závratě a nevolnost kvůli zvýšeným teplotám.
  • Vzhledem k tomu, že v sauně dochází ke zvýšenému pocení, existuje vysoká pravděpodobnost dehydratace.

Když začínáte na cestě hubnutí, sauna může být skvělou volbou, která vás požene správným směrem. Sauny jsou užitečné při hubnutí a nabízejí několik dalších zdravotních výhod. Ale vždy se doporučuje zavést cvičení, abyste hubli pomalu a stabilně, místo toho, abyste šli rychle a zběsile. Nezapomeňte nám tedy dát vědět, zda vám tento článek pomohl!