Ačkoli postihuje kvasinková infekce a zánět močových cest častěji ženy, ani mužům se tato onemocnění nevyhýbají. Ženská močová trubice je podstatně kratší a blíže k řitní oblasti, to je důvodem, proč jsou ženy náchylnější k zánětu močových cest. Zánět močových cest není životu nebezpečný, ale dokáže hodně potrápit.

Bakterie normálně v močových cestách nežijí. Když se bakterie dostanou do močových cest a množí se, mohou způsobit zánět močových cest. Existuje mnoho bakterií, které mohou způsobit močové infekce nebo cystitidu. Nejběžnější bakterie způsobující infekce močových cest se nacházejí ve vašem trávicím systému, Escherichia coli (E.coli). E.coli se může snadno rozšířit do močové trubice a přilepit se na výstelku vašeho močového systému.

Existují způsoby, jak onemocnění předejít nebo urychlit uzdravení.

Příznaky infekce močových cest

  • Častá a nutkavá potřeba močit, i na pár kapek
  • Palčivá bolest či pálení při močení
  • Naléhavý pocit, že močový měchýř je stále plný, i po vyprázdnění
  • Bolest na stydkou kostí
  • Zakalená, krvavá nebo velmi zapáchající moč

Dostatečné množství tekutin

Pití dostatečného množství tekutin mí vliv na mnoho zdravotních faktorů, močové cesty nevyjímaje. Tekutiny mohou zředit moč natolik, že se rychleji odplaví bakterie z organismu. Zanet mocovych cest vás přestane rychleji trápit.

Doplňky stravy

Kombinaci probiotik, D-manózy, brusinek, borůvkové šťávy a Echinacea purpurea pro podporu správné funkce močových cest a přirozené imunity obsahuje přípravek značky GYNELLA®. Všechny látky obsažené v přípravku GYNELLA Cystilab mohou pomoci urychlit uzdravení.

Teplé obklady

Zánět močových cest je bývá bolestivý, teplé obklady na podbřišek mohou pomoci bolest zmírnit, uvolnit svaly a usnadnit močení, které bývá doprovázené pálením.

Zdravý životní styl

Dodržování zdravého životního stylu, jako je vyvážená strava, pravidelná fyzická aktivita a správná hygiena, může podpořit zdraví močových cest.