Chorvatský Šibenik se od ostatních chorvatských oblastí a měst zásadně liší. Bylo to první město v Dalmácii, které bylo založeno rodilými Chorvaty, namísto Řeků, Římanů nebo Ilyrů. Má tedy zvláštní místo v historii Chorvatska.

Nachází se na pobřeží Jaderského moře, podél řeky Krky. Staré město je síť malých uliček a úzkých uliček s gotickými a renesančními budovami, z nichž mnohé pocházejí z doby, kdy byl Šibenik pod benátskou vládou. Ve městě stojí za vidění pevnost sv. Mikuláše, která je na seznamu dědictví UNESCO.

Národní park Krka

Národní park Krka, který není tak slavný (a ne tak přeplněný) jako Národní park Plitvice, je jen pár kilometrů od Šibeniku. Park obklopuje část toku řeky Krky a je útočištěm pro faunu a flóru, z nichž mnohé jsou endemity. Krajina kolísá mezi mírným tokem řeky, přirozeně chráněnou oblastí tvořenou rákosím, jezery a kaňony, kde řeka zuří a padá ve velkolepých vodopádech, což je ochranná známka parku. Pěšky, na kole nebo lodí, způsoby, jak objevit park, jsou nekonečné.

V Chorvatsku vyjde dovolená levně, ovšem je bohatá za zážitky.

Národní park Kornati

v Šibeniku leží druhý národní park: Národní park Kornati. Skládá se z 89 ostrovů, z nichž většina je obydlená, je to nejvyšší koncentrace ostrovů v Jaderském moři. Představuje řadu skal, z nichž většina je holá, rozprostřených nad jasně modrým mořem. Není to jen půda, která je chráněna, ale co je nejdůležitější, je to mořské prostředí. Proto jsou šnorchlování a potápění některé z aktivit, které musíte udělat. Samozřejmě, nejlepší způsob, jak prozkoumat souostroví, je lodí, kterou si můžete vzít ze Šibeniku, ale můžete se projít po některých stezkách na Kornatu, největším z ostrovů. Cesta do Chorvatska nemusí být jen o odpočinku u moře, ale také o prozkoumání národních parků.

Zajistěte si ubytování na ubytovanivchorvatsku.cz a objevte skryté krásy Chorvatska.