Trápí vás žaludeční potíže? Chcete si udržet zdravý žaludek? Pokud ano! Pak je tento článek právě pro vás. Je patrné, že diety mají přímý dopad na naše střeva a další trávicí část těla. Pamatujte, že vaše životní úroveň, stejně jako váš výběr potravin, může narušit režim vašeho těla trávícího stravu, kterou konzumujete. Proto vám dnes v tomto článku řekneme několik důležitých tipů, jak udržet váš žaludek zdravý.

Trávicí systém je zodpovědný za rozklad potravin, které konzumujete, na živiny, které si vaše tělo přeje. Nejistota, kterou ignorujete, vaše žaludeční kondice, vaše tělo pravděpodobně narazí na potíže s trávením potravin a také s fascinujícími živinami.

Jak udržovat žaludek zdravý:

Nyní níže uvádíme několik tipů, které vám pomohou udržet si zdravý žaludek. Jsou následující;

1. Jezte zdravou stravu:

Jezte potraviny, které jsou plné vlákniny, jako je zelenina, celozrnné výrobky, ovoce nebo cereálie. Vláknina inspiruje cestu materiálu nad trávicím systémem a nabízí stolici správnou stálost a většinu. Nejlépe musíte sníst nejméně 30 g vlákniny denně, protože stabilní jídlo, které obsahuje vlákninu ironicky, pravděpodobně sníží nebezpečí vznikající divertikulární choroby, kolorektálního karcinomu nebo srdečních chorob. Jezte také ovoce, jako jsou jahody, avokádo, mango a sušené ovoce, jako jsou švestky a rozinky, protože nabízejí povinnou vlákninu a podporu, aby byl žaludek čistý a fit.

2. Příjem probiotik:

Pokud máte žaludeční vředy a užíváte prášky, je velmi nutné, abyste pravidelně užívali probiotika, jako je jogurt a kefír. Funkce jako stres, antibiotika, nedostatek spánku, nemoc, špatná strava a výběr stárnutí mohou často vést k nerovnoměrnosti mikroorganismů vašeho žaludečního traktu. Probiotika hrají důležitou roli při udržování rovnováhy „dobrých“ mikroorganismů v žaludečním traktu.

3. Pijte hodně vody:

Musíte pít dostatek vody každý den, aby byl váš systém silný. V jaké době je vaše moč čistá a bez vůně, pak je to symbol toho, že přijímáte dostatek vody. Pitná voda prospívá změkčení určitých živin, inspiruje způsob plýtvání gastrointestinálním systémem a také podporuje uvolnění stolice.

4. Vyhněte se kouření:

Musíte vědět, že kouření snižuje sílu ve spojení uprostřed jícnu a žaludku a podporuje zpětný tok břišní kyseliny do jícnu nebo reflux, což může mít za následek bolesti žaludku a další potíže. Kouření podobně zhoršuje peptické vředy i zánětlivé stavy střeva, navíc souvisí se zvýšeným nebezpečím mnoha onemocnění.

5. Jezte často:

Jezte malá a častá jídla po celý den, abyste si udrželi rovnováhu krevního cukru, zrychlili metabolismus a byli aktivní. Prospívá vám také to, že se při následujícím jídle vyhnete pocitu nenasytnosti, což může vést ke konzumaci větších porcí diet s vysokým obsahem tuků, které brzdí vaše vstřebávání.

6. Cvičení:

Pravidelná cvičební podpora k vytvoření vhodné žaludeční atmosféry tím, že umožní, aby se potrava přenesla přes tlusté střevo mnohem dříve, což také snižuje množství vody ve stolici. Důsledné srdeční cvičení podporuje ztužení žaludečních svalů kromě snížení letargie tím, že motivuje žaludeční svaly, aby strčily trávicí výplně do vašeho systému.

7. Vyhněte se nezdravému jídlu:

Nezdravé jídlo obsahuje málo vlákniny nebo živin a často pokrývá velké množství nasycených tuků, přísad a soli, které jsou škodlivé pro tělo a zejména pro váš žaludek, když se namáhá. Vyhněte se tedy konzumaci chipsů, hamburgerů, koblih, pizzy atd.

8. Vypořádejte se se stresem:

Nadměrný stres nebo nervozita může způsobit, že váš žaludeční systém přejde do přetížení, protože úzkost může zhoršit některé okolnosti, jako je syndrom dráždivého tračníku nebo peptické vředy.